Konserwacja i pielęgnacja

Korty ze sztuczną trawą wymagają minimalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Niemniej jednak aby kort służył przez wiele lat i zapewniał komfort gry na wysokim poziomie należy przestrzegać kilku podstawowych zasad.
Zasady prawidłowego korzystania z kortów wykonanych ze sztucznej trawy:

Szczotkowanie nawierzchni kortu tenisowego pozwala na rozluźnienie i równomiernie rozprowadzeniu zasypu i wyciągnięciu włókien trawy. Jeżeli nawierzchnia ze sztucznej trawy nie jest w odpowiedni sposób szczotkowana wówczas powstaje tzw. efekt „zamykania” się włókien trawy, a sztuczna trawa zaczyna przypominać swoim wyglądem filcowany dywan.

Zaleca się przeprowadzanie zabiegów gruntowanej pielęgnacji, która polega na rozróżnianiu i oczyszczeniu piasku między włóknami trawy (tzw. decompacting). Przeprowadza się go specjalistycznymi maszynami.  Zobacz film 

Na kortach które znajdują się w zacienionym i wilgotnym otoczeniu mogą pojawiać się mchy i porosty. Usuwa je się przy zastosowaniu specjalistycznej chemii.

Nasza firma świadczy usługi wykonywania konserwacji jak również doradztwa w zakresie doboru odpowiedniego sprzętu czy środków chemicznych.

Wykonujemy profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne:Tak naprawdę do każdej pielęgnacji należy podjeść indywidualnie w zależności od obiektu. Wpływa na to wiele czynników:
obiekt prywatny, publiczny, rodzaj zieleni wokół obiektu, stopień zacienienia, stopień zużycia trawy itp.

Pielęgnacja kortu tenisowego metodą na sucho

W skład pielęgnacji wchodzą następujące zabiegi

Oczyszczenie kortu z dużych zanieczyszczeń (dmuchawa plecakowa)

Wyrównanie nawierzchni płytą zagęszczającą ( przeprowadza się jeśli w nawierzchni powstały nierówności które negatywnie wpływają na jakość gry – tor po odbiciu piłki zostaje zmieniony).

Pielegnacja kortu tenisowego metodą na mokro

Przeprowadza się ją przy użyciu wody i czynnika myjącego. Za pomocą myjki ciśnieniowej wypłukuje się z trawy piasek kwarcowy wraz z zanieczyszczeniami organicznymi. Dodatkowo środki chemiczne myjące rozpuszczają związki organiczne tłuste które dostały się tam z pylących drzew krzewów itp. Po wypłukaniu piasku wraz z zanieczyszczeniami należy dosypać świeżego czystego piasku kwarcowego i za pomocą specjalnej szczotki  z twardym włóknem (  Szczotki do kortów ) a następnie wczesać go w nawierzchnię.